LIVE RIGA : LIVE RīGA

LIVE RIGA : Look Riga, Work Riga, Feel Riga, Stay Riga

SARUNAS AR MĀKSLINIEKIEM


Rīgas mākslas telpa 20. janvārī plkst. 18.00 aicina apmeklēt sarunu ar māksliniekiem „Laikmetīgā māksla kā ceļojums nezināmajā”.  Sarunā piedalīsies mākslinieks, mākslas kritiķis un izstāžu kurators Vilnis Vējš, jauno mediju centra RIXC vadītāja, māksliniece Rasa Šmite un mākslas zinātņu doktore  Stella Pelša.

Bieži vien skatītāju vērtējums laikmetīgās mākslas izstādēs ierobežojas ar patīk – nepatīk, skaisti – neglīti. Retāk var sastapt iedziļināšanos mākslas darbu konceptuālajā, filozofiskajā būtībā, tomēr skatītājs jūtīgi uztver mākslinieka emocionālo vēstījumu, gan tradicionālos, gan novatoriskos medijos. Paradoksāli, ka ikdienas dzīvē mēs aktīvi izmantojam visu modernās tehnikas piedāvāto arsenālu, bet mākslas telpā vairāk vēlamies redzēt tradicionālo.

Stella Pelše, mākslas zinātņu doktore, autoritāte mākslas kritikā Latvijā laikmetīgās mākslas jautājumos, analizēs Swedbank mākslas balvas 2009. gada nominantu darbus, atsaucoties uz radnieciskiem meklējumiem laikmetīgās mākslas telpā citur pasaulē. Vilnis Vējš, mākslinieks un mākslas kritiķis, kura publikācijas izceļas ar asu redzējumu un jaunu tēmu atklāsmi, veiks kritisku ekskursu 2009. gada mākslas dzīves aktualitātēs tepat Latvijā, kā arī papildinās  Stellas Pelšes atziņas.  Rasa Šmite,  māksliniece, jauno mediju centra RIXC dibinātāja, viens no jauno mediju mākslas vadošajiem ekspertiem Latvijā, vairāk pastāstīs tieši par jauno mediju iespējām laikmetīgās mākslas lauka paplašināšanā.

10.12.2009. -3.02.2010. Swedbank mākslas balvas 2009. gada nominantu izstāde, kurā piedalās pieci autori: Voldemārs Johansons, Latvija, Tonis Sādoja (Tõnis Saadoja), Igaunija, Jons Gasjūns (Jonas Gasiūnas), Lietuva, Viktors Alimpijevs (Viktor Alimpijev), Krievija un Magnuss Vallins (Magnus Wallin), Zviedrija. Šī izstāde, kuras autori strādā gan tradicionālajos, gan novatoriskajos medijos – glezniecība, video, skaņu instalācija u.c. – kalpos par fonu un iedvesmu aktuālai un intriģējošai sarunai.

Rīgas mākslas telpā organizētās sarunas domātas, lai rosinātu diskusijas par mākslu profesionāļu vidē, kā arī „pamodinātu” vienkāršo skatītāju ar mērķi veicināt aktīvu dialogu par laikmetīgo mākslu publiskajā telpā kā speciālistiem, tā visiem mākslas interesentiem. Sarunu formāts nav akadēmiska lekcija, tā ir atvērta diskusija, kas paredz arī provokatīvu dažādu viedokļu konfrontāciju. Sarunu tēmas un diskusijas dalībnieki tiek izvēlēti atbilstoši RMT izstāžu programmai.

Programmas „Sarunas ar māksliniekiem” idejas autore un kuratore – Inese Baranovska.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Papildu informācija:

Inga Lāce,

Tālr. 67181328; 27898434

E-pasts: inga.lace@riga.lv

www.artspace.riga.lv

live riga

Advertisements

Filed under: Jaunumi, , , , ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Twitter Updates

Populārākie klikšķi

  • Neviens

Top Rated

Flickr Photos

LIVE RIGA

LIVE RIGA LIVE RIGA LIVE RĪGA

RSS Nezināma barotne

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
%d bloggers like this: