LIVE RIGA : LIVE RīGA

LIVE RIGA : Look Riga, Work Riga, Feel Riga, Stay Riga

Ieraugi Sauli Rīgas pilsētas arhitektūrā


Tuvojoties saulainajam pavasarim arvien biežāk lūkojamies augšup – māju korēs un jumtmalēs paslēpusies ziema, smailām lāsteku adatām draudīgi nolūkojas uz katru garāmgājēju. Dienas ritmā ieslīgušais rīdzinieks nu vismaz rod iemeslu pavērt skatu mazliet augstāk par pirmā stāva skatlogiem un nereti tikai tagad apjauš to Rīgu, kas pieder putniem un mansardos dzīvojošajiem, Rīgu, kurā pāri ielai sarunājas nami.

Šajā pavasarī savas pirmā gada jubilejas gaidās Saules Muzejs aicina visus rīdziniekus un galvaspilsētas viesus ieraudzīt Sauli Rīgā, tās pilsētas arhitektūrā- saules atveidus un simboliku Rīgas ēku un namu fasādēs.

Zināms, ka Saules motīvs bijis īpaši tuvs gan Jūgendstila meistariem, gan arī bijusi neatņemama mūsu pašu Nacionālā romantisma sastāvdaļa. Saule kā zvaigzne debesīs, kā latviešu rakstu zīme, kā rietošs pusloks pie horizonta vai Saules dieva Apolona eksaltēts kliedziens līdzās Saules staros mirdzošiem vitrāžu logiem…

Ieraugi Sauli Rīgas pilsētas arhitektūrā un pastāsti mums, kur to meklēt! Dosimies kopīgā pastaigā cauri Rīgai Saules iedvesmoti!

Par Saules motīviem Rīgas pilsētas arhitektūrā ziņo Saules Muzejam Vecrīgā, Kungu ielā 1, tel. 67225587, vai sūtot e-pastu uz info@saulesmuzejs.lv. Norādi Saules atrašanās vietu – adresi un lokāciju ēkas fasādē, kā arī savu vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Aktīvākajiem idejas atbalstītājiem sagaidāms saulains pārsteigums.

Advertisements

Filed under: Jaunumi, , ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Twitter Updates

Populārākie klikšķi

  • Neviens

Top Rated

Flickr Photos

LIVE RIGA

LIVE RIGA LIVE RIGA LIVE RĪGA

RSS Nezināma barotne

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
%d bloggers like this: