LIVE RIGA : LIVE RīGA

LIVE RIGA : Look Riga, Work Riga, Feel Riga, Stay Riga

Mākslinieki no Latvijas – Sovereign European Art Prize


Rekords – trīs mākslinieki no Latvijas tika iekļauti Sovereign European Art Prize 2009-2010 gada „īsajā sarakstā”. Starp tiem – Evelīna Deičmane, kura izstādījās abās – Venēcijas un Maskavas Biennālēs.

Evelna Deimane-

‘Season Sorrow’  Evelīna Deičmane

Image courtesy of The Sovereign Art Foundation

Mākslas eksperti no 30 Eiropas valstīm šogad izvirzīja rekordlielu mākslinieku skaitu  – kandidātus “īsajam sarakstam”. „Īso sarakstu”

akceptēja starptautiska žūrija: Sir Peter Blake (mākslinieks), Tim Marlow (White Cube), Philly Adams (Saatchi Gallery), Gavin Turk (mākslinieks), Robert Punkenkhofer (Art & Idea), Joseph Backstein (Moscow Biennale) un Nasser Azam (mākslinieks).

Ne tikai iesniegtais materiāls demonstrē iespaidīgu glezniecības atgriešanos, bet kā teica Robert Punkenhofer: ” Eiropas mākslas scēnas brīnišķīgo daudzveidību un spēku precīzi dokumentēja vairāk nekā 350 pieteikumi. PRĒMIJA noteikti izcels un padarīs redzamus kontinenta visdaudzsološākos gleznotājus un fotogrāfus.”

No „īsajā sarakstā”  iekļautajiem darbiem, kas tiks eksponēti izstādē Londonas Barbican Centre no 2010. gada 9. – 20. jūnijam, žūrija paziņos uzvarētāju, kas saņems  € 25,000.

Arī plašai publikai un skatītājiem ir iespēja piedalīties ON-LINE BALSOŠANĀ. Lielāko skatītāju balsu saņēmušais mākslinieks tiks apbalvots ar € 1000.

http://www.sovereignartfoundation.com/art-prizes/europe/gallery/?year=2009

Visi izstādē demonstrētie darbi (izņemot galvenās balvas ieguvēju) tiks izsolīti. Gala pusdienu laikā notikušajā mākslas darbu auctionā kolekcionāriem un sabiedrības pārstāvjiem pavērsies lieliska iespēja iegūt uzlecošo laikmetīgās mākslas zvaigzņu darbus. Sākuma cenas sākas no pieejamajiem € 400 līdz 30.000 €. Ieņēmumi par izsolītiem darbiem tiks sadalīti 50:50 starp Fondu un māksliniekiem.

Šogad Sovereign Art Foundation savu daļu iegūtos līdzekļu novirzīs Barbican Centre Trust atbalstam, palīdzot tam attīstīt viņu fantastisko un nozīmīgo mākslas programmu Londonā.

Howard Bilton – Sovereign Art Foundation dibinātājs un priekšsēdētājs

teica: “Mēs esam gandarīti par spēcīgo šā gada atlasīto kandidātu sarakstu mūsu ceturtajam Eiropas konkursam. Mēs ceram, ka izsole ienesīs ievērojamu summu, lai atbalstītu iedvesmojošo Barbican Centre Trust darbu. Mēs aicinām ikvienu doties uz izstādi, atbalstīt māksliniekus, apmeklējot pusdienas vai piedalīties absentee – prombūtnes solīšanā par saviem mīļākajiem stingri izvērtēto mākslinieku darbiem.”

Advertisements

Filed under: Jaunumi, ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Twitter Updates

Populārākie klikšķi

  • Neviens

Top Rated

Flickr Photos

LIVE RIGA

LIVE RIGA LIVE RIGA LIVE RĪGA

RSS Nezināma barotne

  • An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
%d bloggers like this: